Okres Bożego Narodzenia to wspaniały czas, w którym spotykamy się z najbliższymi osobami, w kręgu rodziny i przyjaciół – taki właśnie rodzinny klimat będzie  panował podczas tego spotkania. Tymi słowami  rozpoczęła noworoczne spotkanie członków SEiR ZNP ich przewodnicząca. Spotkanie noworoczne odbyło się 23 stycznia 2020 r., które po raz kolejny zostało zorganizowane w gościnnych murach Zespołu Szkół Technicznych w klubie KLEKS w Mielcu.

Piękna tradycja spotkań opłatkowo – noworocznych  od zawsze łączy całe pokolenia i tak było i tym razem. Wspólne świętowanie połączyło wszystkich zebranych członków SEiR oraz zaproszonych gości:  Pana Mirosława Kapinosa – naczelnika Wydziału Edukacji UM w Mielcu, Panią Barbarę Grzech – koordynatora ds. przedszkoli UM, Pana Stanisława Rajdę – prezesa mieleckiego oddziału ZNP, Panią Zofię Radwańską wiceprezesa mieleckiego oddziału ZNP, pana Arkadiusza Gałkowskiego – dyrektora ZST. Wszystkich ucieszył fakt, że wśród przybyłych gości był też Pan Wiesław Tejchman – wiceprzewodniczący OSEiR ZNP w Rzeszowie.

Spotkanie miało swój niepowtarzalny, świąteczny charakter, a prowadziła go niezastąpiona w tej roli przewodnicząca SEiR ZNP Pani Alina Stanisławska.

Życzyła zebranym zdrowia, wiele pomyślności i radości w nowym roku.

Występ Grupy Senior Show: Pani Marii Sowińskiej, Pani Cecylii Lipy i Pani Elżbiety Płazy – uświetnił spotkanie, nadał świątecznego nastroju a słowa kolęd i pastorałek w ich wykonaniu łaskotał ucho, rozgrzewał serce i koił skołatane zdrowie niejednego z uczestników.

Była to też okazja do podsumowania minionego roku w działalności organizacji, która skupia bardzo aktywnych byłych pracowników mieleckiej oświaty. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nominowanie do tytułu HONOROWY ALBERTUS zakończyło się sukcesem dla długoletniej przewodniczącej sekcji Pani Jadwigi Jankowskiej. Zarząd SEiR ZNP zgłosił również jej kandydaturę na tytuł „Honorowy Przewodniczący Sekcji Emerytów i Rencistów” do ZG ZNP w Warszawie.

Z tego spotkania każdy mógł zabrać z sobą tyle dobroci ile tylko zechciał złożyć w swym sercu. Emeryci życzyli sobie przede wszystkim zdrowia, bo mając zdrowie można dalej robić wiele ciekawych rzeczy i spełniać marzenia.